Rozcestník Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy s nástroji pro online vzdělávání - #NaDálku.cz. Na webu najdete inspiraci, aktuální informace a zkušenosti ke vzdělávání na dálku primárně pro učitele.


Přechod k online výuce je velmi náročným procesem. Existujících materiálů je mnoho, jsou často roztříštěné a jejich kvalita může být různá, stejně tak existuje i mnoho způsobů, jak spolu můžeme v digitálním prostoru komunikovat.

Web #NaDálku si klade za úkol poskytnout základní orientaci v dostupných nástrojích a zdrojích informací, jejichž využití napomáhá vzdělávat se s pomocí digitálních technologií. Na tomto webu naleznete nástroje pro komunikaci, které mohou učitelé využít k zadávání úkolů, distribuci a opravě testů nebo domácích úkolů ale i ke sdílení dobré praxe.

Zároveň zde naleznou i online vzdělávací zdroje, které mohou žáci využívat k vlastnímu vzdělávání. K dispozici jsou též odkazy na weby, kde je možné si procvičovat učivo v rozličných oblastech. V neposlední řadě odkazy na metodické weby a portály s výukovými materiály.

Web #NaDálku.cz.